Kryesore

Parashikimi i motit, 30 mars 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:06 - 30/03/21 |
Opi Nion

Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme duke kushtëzuar kthjellime në pjesën më të madhe të vendit, por vranësira të lehta do ketë verilindje dhe juglindje të vendit.

Mesdita dhe pasditja sjellin largim të vranësirave edhe nga këto rajone duke bërë që kthjellimet të dominojnë në vendin.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1 deri 22°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor ndërsa në det krijohet dallgëzim 2-3 ballë.

Pas