Kryesore

Parashikimi i motit, 29 korrik 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:51 - 29/07/21 |
Opi Nion

Mbetemi edhe ditën e enjte në ndikimin e të nxehtit afrikan duke bërë që kushtet e motit në vendin tonë të jenë të kthjellëta dhe me temperatura shumë të larta.

Situatë kjo e cila vijon gjatë gjithë ditës deri mëngjesin pasardhës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara gjatë mëngjesit, por rriten në mesditë duke u luhatur nga 20°C deri në 43°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi mbi 35 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor, ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3 ballë.

Pas