Kryesore

Parashikimi i motit, 29 korrik 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:42 - 29/07/20 |
Opi Nion

Dita e sotme nis me mot të kthjellët dhe temperatura të larta në të gjithë vendin tonë. Pasditja sjellë kalime vranësirash në zonat malore duke lënë zonën e ulët dhe bregdetin në ndikimin e kthjellimeve.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit rriten sërisht në mëngjes por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 20°C deri në 40°C.

Era do fryjë e lehtë më shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor dhe krijon në brigjet detare dallgëzim 2 ballë./ Opinion.al

Pas