Kryesore

Parashikimi i motit, 29 Gusht


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:04 - 29/08/20 |
el ida

Sipas MeteoAlb, mbetemi nën ndikimin e masave ajrore të nxehta dhe të thata duke kushtëzuar kthjellime në të gjithë vendin gjatë pjesës së parë të ditës.

Pjesa e dytë e ditës sjellë kalime vranësirash, ku më të dukshme do jenë në zonat përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 39°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë por e fortë në det, me shpejtësi deri 45-50 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë./Opinion.al

Pas