Kryesore

Parashikimi i motit, 26 dhjetor 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 26/12/20 |
Opi Nion

Mot i vranët dhe reshje shiu mesatare mbizotërojnë motin në pjesën më të madhe të Shqipërisë, por në zonat malore do ketë reshje dëbore.

Sipas MeteoAlb këto kushte atmosferike mbeten gjatë gjithë ditës edhe pse herë pas here do ketë intervale me kthjellime.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -1°C deri në 12°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë./ Opinion.al

Pas