Kryesore

Parashikimi i motit, 21 tetor 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:40 - 21/10/20 |
Opi Nion

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë paradites, ku më të shpeshta vranësirat do jenë në gjysmën lindore të Shqipërisë.

Por pas mesditës kthjellimet do të përfshijnë gjithë vendin kryesisht bregdetin. Temperaturat e ajrit rriten në  mëngjes dhe  mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 23°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Verior  duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë./ Opinion.al

Pas