Kryesore

Parashikimi i motit, 20 dhjetor 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:24 - 20/12/21 |
Opi Nion

Vijon ndikimi i masave ajrore të ftohta por të kthjellëta në të gjithë Gadishullin e Ballkanit. Për pasojë: edhe në vendin tonë dita nis me kthjellime por në zonat malore vijojnë të jenë prezente ngricat dhe temperaturat e ulëta.

Sipas MeteoAlb, parashikohet që këto kushte atmosferike të na shoqërojnë edhe gjatë natës ndërsa vranësirat shfaqen në zonat Juglindore duke sjellë reshje të izoluara dëbore.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes po ashtu rritje sjellin edhe orët e mesditës duke luhatur ekstremumet ditore nga -5°C deri në 12 °C. Era do të fryjë mesatare duke arritur shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgë 3 ballë.

Pas