Kryesore

Parashikimi i motit, 17 janar 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:55 - 17/01/20 |
el ida

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar në pjesën e parë të ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat malore.

Por duke filluar nga orët e mesditës dhe në vijim, vranësirat kalimtare do të përfshijnë dhe zonën e ulët të vendit tonë.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës dhe Ersekës me -3°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Durrësit me 14°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi verior duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë. /  Opinion.al

Pas