Kryesore

Parashikimi i motit, 14 Tetor 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:51 - 14/10/20 |
Al Do

Sipas MeteoAlb, mot i vranët dhe shira të izoluar mbizotërojnë kushtet e motit në vendin tonë deri në mesditë. Por pasditja dhe mbrëmja sjellin mbizotërim të kthjellimeve në territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 22°C.

Era do fryjë mesatare gjatë paradites por forcohet në pasdite dhe mbrëmje duke arritur shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 5 ballë./Opinion.al

Pas