Aktualitet

Parashikimi i motit, 12 Mars 2021


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:17 - 12/03/21 |
Opi Nion

Vendi ynë deri në mesditë do të ketë një mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas-hershme, në pjesën më të madhe të territorit, por pasditja sjell sërish shtim të vranësirave fillimisht në zonat veriore dhe pjesërisht ato qendrore duke rrezikuar dhe ndonjë shi të izoluar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 0°C deri në 17°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./Opinion.al

Pas