Kryesore

Para vizitës në Athinë, Rama foto me Erdoganin në rezidencën e tij verore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:10 - 14/09/20 |
el ida

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një fotografi ku shfaqet pranë presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan, që e cilëson një mik të çmuar, në rezidencën e tij verore në Marmaris.

Një ditë para vizitës në Athinën zyrtare, kreu i qeverisë, shkruan se me Erdoganin biseduan për disa tema si marrëdhëniet mes Shqipërisë e Turqisë, dhe situatën në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

“Me Presidentin e Turqisë, mikun e çmuar Rexhep Taip Erdogan, në një nga bisedat gjatë qëndrimit në rezidencën e tij verore në Marmaris, ku folëm gjerësisht për marrëdhëniet mes Shqipërisë e Turqisë, sfidën e kohës për fuqizimin e ekonomisë në kushtet e përballjes me Covid-19, ecurinë e bashkëpunimit dypalësh, si edhe situatën në rajonin e Ballkanit Perëndimor🇦🇱🤝🇹🇷”, shkruan kryeministri./Opinion.al

Pas