Aktualitet

Para mbledhjes së Kryesisë, Basha: Ju vendosni për drejtuesin e PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:00 - 16/05/21 |
Opi Nion

Vetëm pak orë para mbledhjes së kryesisë së Partisë Demokratike dhe Këshillit Kombëtar, nga Elbasani ku zhvilloi një takim si pjesë e turit të organizimeve të Partisë Demokratike pas humbjes në zgjedhjet e 25 prillit,  kreu demokrat Lulzim për zërat kritikë brenda PD-së.

Gjatë fjalës së tij Basha tha se çdo mendim, ide, kritikë konstruktive në famijen tonë duke nënkuptuar kështu Partinë Demokratike duhet mirëpritur.

Më tej ai tha se pushteti dhe drejtimi i kësaj force politike buron nga anëtarët e Partisë Demokratike duke theksuar se Kkështu ka qenë dhe kështu do të jetë shumë shpejt.

“Sa i përket zhvillimeve brenda familjes tonë. Duan s’duan kundërshtarët tanë, ne jemi një familje e madhe politike, e bashkuar jo nga interesat, as nga krimet e paraardhësve, as nga mëkatet me krimin e organizuar, as nga pazaret me oligarkët, por nga idealet me të cilat lindëm, idealet të cilat na kanë udhëhequr në rrugën tonë, jo pa gabime, jo pa të meta, jo pa probleme, por që ka për të mundur sa herë që kemi patur fatet e vendit në dorë që ta çojmë një hap përpara Shqipërinë.  Në këtë shtëpi të madhe nuk ka të tepërt, ndaj çdo mendim, ide, kritikë konstruktive duhet të jetë e mirëpritur. Dhe kjo shtëpi e madhe ka një rregull të vërtetë dhe unik në aplikimin e tij, pushteti buron nga anëtarët e Partisë Demokratike, jeni ju ata që vendosni në votë përfaqësuesit tuaj dhe drejtuesit tuaj. Kështu ka qenë dhe kështu do të jetë shumë shpejt”, tha Basha./Opinion.al

Pas