Rajoni

Para 2 ditësh ishte në Tiranë, infektohet më Covid kryetari i Komunës Prishtinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:49 - 11/01/22 |
Opi Nion

Kryetari i Komunës së Prishtinës ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dy ditë pas vizitës në Tiranë. Këtë fakt e ka bërë të ditur vetë Përparim Rama përmes një postimi në rrjetet sociale.

Rama shkruan në “Facebook” se nuk ka asnjë simptomë dhe se është izoluar menjëherë e ka anuluar të gjitha takimet e parashikuara.

Kryetari i komunës së Prishtinës thotë se do e vazhdojë punën, por nga shtëpia, ku edhe është izoluar.

“Të dashur qytetarë, sapo jam njoftuar nga IKSHPK se kam rezultuar pozitiv me COVID-19. Jam izoluar menjëherë sapo kam kuptuar që kam patur kontakt me persona të cilët kanë rezultuar pozitivë, dhe kam anuluar të gjitha takimet e parashikuara. Për momentin, nuk kam asnjë simptomë dhe po e vazhdoj punën prej shtëpisë, duke u koordinuar me ekipin tim në mënyrë që proceset e punës të vazhdojnë normalisht gjatë ditëve të ardhshme”-shkruan Përparim Rama.

Dy ditë më parë, kryetari i komunës së Prishtinës ishte në një vizitë zyrtare në vendin tonë, ku u takua dhe me kryebashkiakun Erion Veliaj./Opinion.al

Pas