Bota

Papa: Ju kërkoj të ndaloni këtë masakër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:57 - 13/03/22 |
Opi Nion

Papa Françesku ka dënuar ashpër sulmin rus ndaj Ukrainës.

“Në emër të Zotit, le të dëgjohet e qara e njerëzve të vuajtur dhe le të ndalojnë bombardimet dhe sulmet”, tha ai gjatë lutjes së tij javore të së dielës në sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan.

“Në emër të Zotit, ju kërkoj të ndaloni këtë masakër. Bombardimi i spitaleve të fëmijëve dhe objektivave civile është “barbar” dhe nuk ka “asnjë arsye të vlefshme strategjike”,-shtoi Papa.

Pas