Aktualitet

Papa Françesku telegram Ilir Metës, çfarë shkruan për shqiptarët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:27 - 08/03/21 |
Opi Nion

Papa Françesku i  ka dërguar një telegram përshëndetës Presidentit të vendit Ilir Meta.

Ky mesazh është një veprim  i zakonshëm gjatë kalimit të Atit të Shenjtë me avion mbi Turqinë, Greqinë, Shqipërinë dhe Italinë. Mbi qiellin shqiptar, Ati i Shenjtë i dërgoi këtë telegram Presidentit tё Shqipёrisё Ilir Meta:

Duke hyrë në hapësirën shqiptare, në udhëtim drejt Romës, pas udhëtimit tim apostolik në Irak, ju përshëndes përzemërsisht dhe lutem që Zoti i Gjithpushtetshëm të ndikojë mbi ju dhe bashkëqytetarët tuaj çdo bekim për paqe dhe begati”./Opinion.al

Pas