Rajoni

Pandemia në Kosovë, 8 viktima dhe mbi 140 raste


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:36 - 14/08/20 |
el ida

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar 142 raste pozitive.

Po ashtu, brenda 24 orëve janë raportuar 8 viktima me SARS CoV-2 pozitiv, duke e çuar totalin e humbjeve të jetëve në 381.

Prej 13 marsit, kur janë regjistruar rastet e para me koronavirus në Kosovë, autoritetet shëndetësore kanë raportuar për 11,130 persona të prekur nga Covid-19./Opinion.al

Pas