Aktualitet

Pandemia/BE jep 90 mln euro ndihmë financiare për Shqipërinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:53 - 05/11/21 |
Opi Nion

Bashkimi Europian ka dhënë rreth 90 milionë euro ndihmë makro-financiare për Shqipërinë. Lajmin e ka dhënë komisionari për Zgjerimin Oliver Varhelyi.

Në një postim të bërë në rrjetin social “Twitter”, Varhely shkruan se kjo ndihmë është pjesë e programit mbështetës 180 milionë euro për vendin tonë dhe ka si qëllim të ndihmojë në kufizimin e pasojave ekonomike të pandemisë Covid-19.

Lajm i rëndësishëm për Shqipërinë! BE disbursoi sot 90 milionë euro ndihmë makro-financiare, kësti i dytë dhe i fundit prej 180 milionë euro programi mbështetës për Shqipërinë, me qëllim që të ndihmojë në kufizimin e pasojave ekonomike të pandemisë #COVID-19”, shkruan komisioneri Varhelyi./Opinion.al

Pas