-U tha në Opinion

Pandemia/17.5 trilionë dollarë humbje, bizneset që u prekën më shumë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:03 - 24/11/20 |
el ida

Eksperti i ekonomisë Gjergj Buxhuku tha në emisionin “Opinion” se humbjet ekonomike të llogaritura në botë si pasojë e pandemisë shkojnë në 17.5 trilionë dollarë.

Ndërkohë, sipas të dhënave të publikuara, kompanitë më të prekura nga pandemia kanë qenë ato të lidhura me udhëtimet ajrore, energjinë, bankat, por edhe kompanitë e pijeve dhe argëtimit.

Kompanitë më të goditura nga pandemia:

Kompanitë që lidhen me aviacionin (Boeing, Air bus)

Energjitika dhe nafta

Bankat

Kompanitë e pijeve alkoolike

Coca cola

Disney Land

 

 

Pas