Kronikë

Pamjet e plagosjes më kaçavidë në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:05 - 01/07/22 |
Opi Nion

Ky është momenti kur 42-vjeçari Petrit Bilibashi qëllon me kaçavidë në ambientet një lokali në Tiranë, Mareglen Thaçin  dhe Ruzhdi Llaçin, për motive banale.

Ngjarja është regjistruar pasditen e së enjtes dhe siç shihet në pamjet e siguruara ekskluzivisht nga Tv Klan, 42-vjeçari, tashmë i arrestuar, fillimisht bashkëbisedon me 2 personat që ranë pre e sulmit.

Më pas ai largohet për t’u rikthyer disa momente më pas e duke i sulmuar ato me një kaçavidë që nxjerr nga çanta e krahut.

Petrit Bilibashi vijon së qëlluari për disa sekonda edhe pse klient të rastësishëm në lokal tentojnë ta ndalojnë atë. 42-vjeçari largohet, ndërsa dy personat e lënduar nga sulmi me kaçavidë dërgohen në spital, ku ndodhen jashtë rreziku për jetën.

Vetëm pak minuta ka zgjatur arratia e Bilibashit, për t’u arrestuar më pas nga shërbimet e komisariatit 4 në Tiranë. Ndaj 42-vjeçarit tashmë rëndojë veprat penale  “Kanosja”, “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja, apo shitja pa leje e armëve të ftohta”./Tv Klan

 

 

Pas