Kronikë

Pamje nga vendi i ngjarjes/ Adoleshenti u qëllua me thikë në zemër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:00 - 18/10/18 |
b.f

Një ngjarje tejet e rëndë ndodhi pasditen e sotme në Fier. 16 vjeçari Denis Vrenozi humbi jetën në spital pasi u qëllua me thikë në zemer nga një 17 vjecar. Policia tha se ka shpallur ne kerkim autorin e vrasjes.

Denisi mbeti disa minuta i mbuluar nga pellgu i gjakut ne asfakt e me pas u transportua ne spital ku nuk mundi ti mbijetonte plageve te rende. Paraprakisht dyshohet për një sherr për motive të dobëta mes dy adoleshënteve, gjithsesi policia ende nuk ka dhënë pistën e saktë të hetimeve.

pamjet e vendit te ngjarjes

Njoftimi i policisë

Policia bëri të ditur se rreth orës 16:30 ka shkuar në Spitalin Rajonal Fier i plagosur me mjet prerës shtetasi D.V, 16 vjeç, banues në Hoxharë të Vjetër.

Dyshohet se ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Zogu i Zi”, Fier ku pas një sherri mes dy të rinjve ka mbetur i plagosur me thikë shtetasi D.V.

Eshtë shpallur në kërkim si autor i dyshuar i ngjarjes shtetasi F.G, rreth 17 vjeç dhe po punohet për kapjen e tij.

Shtetasi i dëmtuar ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Fier.

Është ngritur grupi hetimor i cili po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Forca të shumta policie nga Komisariati i Fierit dhe nga Sektori për Krimet e Rënda kanë ngritur pika të shumta kontrolli dhe po punojnë për kapjen e autorit.

Pas