Aktualitet

Pamje nga magazina ku peshohet kokaina,gazetari:Linjë e re diçka më kujton


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:19 - 17/05/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme është kapur në Kosovë një sasi e madhe kokaine, e cila më herët kishte kaluar nga Porti i Durrësit.

Rastësisht në ambientet e kompanisë në të cilën është gjendur sasia e madhe e kokainës në Lipjan të Kosovës ndodhet dhe gazetari Artan Hoxha.

Nëpërmjet një statusi në llogarinë e tij në “Facebook” Artan Hoxha shkruan: Kur ke fat, ke fat…në kohen dhe në vendin e duhur.

Hoxhës shkruan se oficeret e njësisë speciale të policisë së Kosovës dhe oficerët e antidrogës nga Tirana janë ende duke punuar për të peshuar dhe saktësuar sa është sasia e sekuestruar e kokainë. Sipas gazetarit kjo linjë e re nga Brazili në të vërtetë nuk i duket edhe aq e re sa është duke u përmendur në media.

Postim i plotë:

Kur ke fat, ke fat…
Në kohen dhe në vendin e duhur…

Në Lipjan të Kosoves, në ambjentet e kompanise ku eshte kapur nje sasi e frikshme kokaine, e fshehur brenda nje ngarkesa me mish te nisur nga Brazili.
Nderkohe oficeret e njesise speciale te policise se Kosoves dhe oficeret e antidroges nga Tirana jane ende duke punuar për te peshuar dhe saktesuar sa eshte sasia e sekuestruar e kokaines…
Kjo linja e “re” nga Brazili, diçka me kujton!!!
Në fakt nuk me duket aq e “re” sa thone…

Pas