Aktualitet

Pamje nga gjyqi, 2 rusët dhe ukrainasi brenda kafazit të xhamitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:28 - 24/08/22 |
Opi Nion

Këto pamje vijnë nga brenda seancës gjyqësore që po zhvillohet ndaj dy rusëve, 33-vjeçares Svetlana Timofeeva, 24-vjeçarit Mikhail Zorin dhe ukrainasit Fiodor Mihailoviç.

Sikurse duket në video të huajt që u kapën në uzinën e Gramshit duken të qetë ‘në kafazin’ brenda gjykatës, të rrethuar nga efektivë të shumtë.

Në nisje të seancës gjyqtarja Gjyqtarja Pajtime Fetahu tha se janë katër akuza të ngritura nga Prokuroria ndaj tyre: “dhënia e informatave sekrete”, “sigurimi i informatave”, “goditje për shkak të detyrës”.

Pas