Aktualitet

Pamje nga fshati i largët i Hasit ku u zbulua laboratori i heroinës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:03 - 19/10/18 |
b.f

Një operacion i madh po zhvillohet në skajin Verilindor të vendit. Mësohet se është zbuluar një laborator për prodhimin e heroinës në fshatin Brenog të Hasit. Lajmi bëhet i ditur nga burime jozyrtare të policisë.

Nga të dhënat paraprake thuhet se gjatë operacionit është gjetur dhe sekuestruar një sasi droge si dhe lëndë të tjera që shërbejnë për prodhimin e heroinës. Po ashtu burimet bënë të ditur se ka dhe disa persona të arrestuar, ndërsa operacioni vijon ende. Policia e shtetit nuk ka dhënë ende informacion zyrtar lidhur me këtë operacion.

Kjo është hera e parë që zbulohet një laborator i drogërave të forta në veri të vendit.

Pas