Bota

Pamje dramatike, policët shpëtojnë pilotin para se avioni të përplaset nga treni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:45 - 10/01/22 |
Opi Nion

Pamjet e mëposhtme tregojnë momentet kur policia në Los Angeles shpëton pilotin e një avioni nga vdekja. Avioni bëri ulje emergjente në shinat e trenit të dielën pasdite rreth orës 14:00 pak pasi u ngrit nga zona e Pakoimës. Piloti kishte mbetur i plagosur rëndë pasi kishte ulur avionin.

Fatmirësisht policët mbërritën në kohë dhe arritën ta nxjerrin atë përpara se avioni tip Cesna të përplasej nga treni.

Në videon e postuar në Twitter nga autoritetet në Los Angeles shkruhej: “Oficerët e Divizionit Foothill shfaqën heroizëm dhe vepruan shpejtë duke i shpëtuar jetën një piloti që bëri një ulje emergjente në shinat hekurudhore në San Fernando Rd. dhe Osborne St, pak përpara se një tren që po afrohej të përplasej me avionin.”

Në pamje, shihet piloti i gjakosur që shpëtohet nga efektivët, në pamundësi për të ecur vetë për shkak të plagëve të marra.

Pas