Aktualitet

Pamje, Berisha shtyu Alibeajn, Balla kërkon 5 min pushim, ndërpritet seanca


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:00 - 21/04/22 |
Opi Nion

Pasi Berisha shtyu nga foltorja e Kuvendit Enkelejd Alibeajn kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka kërkuar 5 minuta pushim. Ai e cilësoi incidentin një turp i madh dhe tha se kur një deputeti i jepet fjala ai deputet duhet të marri fjalën.

“Libri që rregullon marrëdhëniet është rregullorja e Kuvendit. Për mua janë njëlloj të gjithë. Kryetari i grupit parlamentar ose person tjetër i ngarkuar merr fjalën. Këtu ka 3 grupe opozite. Ajo që ndodhi në sytë e publikut është një turp i madh. Kur në këtë sallë një deputeti i jepet fjala ai deputet duhet të marri fjalën. S’është ky këtu dhe askush tjetër të përzë njerëzit nga foltorja me forcë. Kërkoj pesë minuta pushim”, tha Balla.

Ndërkohë kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla i tërhoqi vëmendjen Berishës për situatën.

Pas