Aktualitet

Pallati i Pingulit, PS: Basha t’i dorëzohet drejtësisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:40 - 01/12/15 |
b.f

TIRANE- Pas denoncimit të Kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj në emisionin Opinion, Partia Socialiste i ka kërkuar organeve të drejtesisë të nisë hetim penal për kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Ne nje dalje per mediat, Taulant Balla tha se Basha ka rinovuar në menyre abuzimeve lejen e ndertimit per kete pallat 17 katesh ne rrugen Donika Kastrioti.

Sipas deputetit Balla leja eshte dhene ne shkelje te hapur me cdo rregull dhe standart teknik shume prane nje tjeter ndertim.  Balla e akuzon kryetarin actual te opozites se u vu ne sherbim te klienteve te tij ne abuzim te paster me detyre.

Pallati i Pingulit, Basha i ripërtëriu lejen pasi humbi Tiranën

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas