Aktualitet

Pala greke punon me 1 sportel në Kakavijë, radhë të gjata në hyrje të ShqipërisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:06 - 30/07/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme janë krijuar radhë të gjatë në pikën kufitare Greqi-Shqipëri.  Sipas informacioneve, kjo situatë është shkaktuar pasi pala greke punon vetëm me një sportel.

Numri i makinave është i madhe nga krahu grek dhe për këtë arsye autoritetet vendosën që të shtohej dhe një sportel tjetër, por përsëri rrugët nuk janë liruar.

Ndërkohë, pala shqiptare ka vijuar punën me 3 sportele gjatë gjithë ditës dhe nuk janë krijuar radhë të gjata./ Opinion.al

Pas