Aktualitet

Pakt me Bashën? Rama flet jashtë kuvendit: Ne vimë me dorën e shtrirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 10/09/21 |
Opi Nion

Kryeministri Rama ka folur në dalje të kuvendit përpara mediave. I pyetur nëse mes tij dhe Bashës ka një pakt lidhur me largimin e Berishës, Rama iu shmang një përgjigjeje direkte, ndërsa tha se tashmë edhe në funksion të mediave do të jetë i butë dhe i qetë aq sa të mundet.

“Partia Socialiste e ka marr mandate për ta çuar Shqipërinë në një nivel tjetër. PS është në një momet të rëndësishëm të rrugëtimit të saj sepse duhet të ndiej në të gjithë qelizat e veta përpjekjen për ta çuar Shqipërinë në një nivel tjetër. Ne vimë me dorën e shtrirë, pa marr parasysh se si do të shkonin zhvillimet brenda PD-së dhe dora është e shtrirë për të bashkëpunaur në funksion të vendit dhe borxheve që ja kemi popullit. Jam shumë i përgatitur të jem në lartësinë e fjalëve duke dhënë shembullin i pari duke u përmirësuar në raport edhe me ju”, tha Rama./Opinion.al

 

Pas