Aktualitet

Pakoja e Madhe, Braçe: Për shpirt nuk e votoj, s’ka mbështetje për fermerëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:02 - 24/01/23 |
Opi Nion

Deputeti i PS Erion Braçe, në Komisionin e Ekonomisë, vijon të mbajë qëndrimet e tij sa i takon problematikave më të cilat përballen fermerët.

 Braçe tha se për shpirt nuk do e votonte Aktin Normativ për Pakon e Madhe të qeverisë pasi në të nuk përfshihen fermerët.

 “Për shpirt nuk e votoj Aktin se s’ka kuptim! Po e vërtete, janë paratë e me nevojtarëve, u thashë s’do i realizoni dot këto shpenzimet. Prapë si keni realizuar shpenzimet. Për çfarë do vijë deputeti në Kuvend kur se dëgjon askush. Për gjëra që provohen realisht. Kthehemi te programimi, e kam tek njësitë zbatuese. Kur ti e shikon një vit, 2,3,4 vite nuk e programon dot ti çosh aty ku mund të përdoreni paratë. Ishte data 23 dhe brenda 6 ditëve mund t’ia çonim naftën fermerëve. Atëherë kemi programimin jo, zbatimin e buxhetit jo e jo. I japim paratë një bashkie për shkollë, ajo se bën dot për shkak të tenderit, digjen paratë. S’ka fermerët brenda. Ideja është që unë se votoj si frymë, por Akti është ok për të ndihmuar familjet në nevojë etj”-tha Braçe.

Pas