Bota

Dy pako me eksploziv iu dërguan çiftit Clinton dhe ish-presidentit Obama


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:53 - 24/10/18 |
el ida

Një pako që dyshohet që kishte lëndë shpëthyese u zbulua të mërkurën në shtëpinë në Nju Jorkut të Bill dhe Hillary Clinton, thonë zyrtarët e zbatimit të ligjit në mediat amerikane.

Një paketë e dyshimtë thuhet se u dërgua gjithashtu në zyrën e ish presidentit Barak Obama.

Këto ndodhën dy ditë pasi një bombë u dërgua në shtëpinë e filantropit liberal dhe financier George Soros në shtëpinë e tij në periferi të Nju Jorkut.

Z. Clinton është ish presidenti i SHBA dhe znj. Clinton kandidoi për presidente në vitin 2016.

New York Times raporton se pajisja e parë është zbuluar nga një teknik që kontrollon postën e dërguar në shtëpinë e Clinton në Chappaqua, rreth 40 milje (65 km) në veri të qytetit të Nju Jorkut.

Ky lajm i fundit është duke u përditësuar dhe më shumë detaje do të publikohen së shpejti./Opinion.al

Burimi: BBC

Pas