Aktualitet

Padia ndaj Veliajt për shpifje, SPAK rrëzon Grida Dumën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:01 - 06/12/21 |
Opi Nion

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK) ka kërkuar pushimin e çështjes të padisë së Grida Dumës ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj.

Sipas prokurorit Behar Dibra kryebashkiaku nuk ka shkelur ligjin dhe nuk ka konsumuar elementet e veprës penale të shpifjes.

Gjykata do të tërhiqet për të dhënë vendimin më 13 dhjetor ora 15:30.

Kujtojmë se Duma paditi Veliajn për shpifje, pasi ky ifundit e akuzoi atë duke e quajtur  “trafikante” apartamentesh.

Pas