Aktualitet

Padia e Alibeaj në Gjykatë, Berisha: Pushon së qeni kreu i grupit të PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:58 - 12/04/22 |
Opi Nion

Teksa po vijon mbledhja e Grupit Parlamentar të PD-së, ish-kryeministri Berisha ka dalë nga mbledhja dhe ka dhënë një deklaratë për mediat.

Ai është shprehur se mbas vendimit të Alibeajt për të paditur PD në Gjykatë, për Berishën ai pushon së qëni kryetari Grupit Parlamentar.

Më tej Berisha ka theksuar se Alibeaj nuk ka asnjë tagër të padisë PD, sepse ai nuk është kryetar i komanduar.

 “Mbas vendimit të tij për të paditur PD për llogari të qeverisë në Gjykatë. Unë mund të them që ai për mua pushon së qëni kryetari Grupit Parlamentar. Nuk është fjala për mendim është fjala për veprim. Padia s’ka asnjë bazë dhe padia është në një farë mënyrë të mos pranosh një proces që sot e njeh çdo shqiptar. Nuk ka asnjë tagër, sepse ai e konsideron veten kryetar të komanduar, ndërkohë kur ai nuk ka asnjë funksion të tillë”, tha Berisha.

Pas