Rajoni

Pacolli: Shpërblim për këdo që jep informacion për vrasësin e 18-vjeçares


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:08 - 24/08/21 |
Opi Nion

Politikani dhe biznesmeni i njohur Behgjet Pacolli, ka ofruar shpërblim për kodo që i jep informacion të vlefshëm Policisë së Kosovës dhe çon n pranga vrasësin e Marigonës, 18-vjeçares që u çua e vdekur në Spitalin e Ferizaj nga dy të rinj.

Në një reagim në rrjetin e tij social “Facebook”, Pacolli shkruan se se baba i re vajzave ndihet i trishtuar për këtë ngjarje.

“Unë ofroj shpërblim për këdo që i jep informacion të vlefshëm Policisë së Kosovës që çon në arrestimin e vrasësit të Marigonës. Si baba i tre vajzave, ndihem i trishtuar për këtë ngjarje të rëndë!”, shkruan Pacolli.

Vrasja e 18-vjeçares Marigona Osmani nga i dashuri i saj në Kosovë, ka tronditur mbarë opinionin publik.

E reja u la e vdekur në derën e spitalit në Ferizaj të Kosovës nga dy djem të rinj. 18-vjeçarja kishte humbur jetën si pasojë e dhunës fizike ushtruar ndaj saj.

Nga kamerat e sigurisë policia identifikoi dy të rinjtë që e lanë 18-vjeçaren të pajetë përpara spitalit. Njëri prej tyre, Arbër Sejdiu, është tashmë i arrestuar ndërsa në kërkim është personi tjetër, Dardan Krivaqa, i cili ishte dhe i dashuri i vajzës./Opinion.al

Pas