Aktualitet

Pacienti që u hodh nga kati i katërt i spitalit ishte vjehrri i deputetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:54 - 02/09/20 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e sotme në spitalin “Shfeqet Ndroqi”. 65-vjeçari Hasan Mira i infektuar me CVOID-19 i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga kati i katërt i spitalit.

Mësohet se 65-vjeçari nga Fullqeti i Klosit ishte vjehrri i deputetit, Gjetan Gjetani. Sipas informacioneve, i moshuari kishte dy ditë i shtruar në spital dhe ishte në gjendje të rëndë, po jo i intubuar.

Ai kishte shfaqur gjendje të rënduar psikologjike, gjë e cila bëri që t’i jap fund jetës duke u hedhur nga kati i katërt i spitalit “Shefqet Ndroqi”.

Ky është rasti i dytë që një pacient i prekur me koronavirus është vetëvrarë duke u hedhur nga spitali. Në datën 13 gusht, 29-vjeçari Xhino Koça i dha fund jetës në të njëjtën mënyrë.

Pas