Aktualitet

Pacienti me Covid u hodh nga kati i katërt,reagon spitali “Shefqet Ndroqi”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:46 - 03/09/20 |
el ida

Spitali  “Shefqet Ndroqi” ka reaguar për rastin e vetëvrasjes së 65-vjeçarit të shtruar në këtë spital një ditë më parë.

Përmes një deklarate, mjekja sqaroi se trajtimi është dhënë me përkushtim për pacientin në fjalë por edhe për gjithë pacientët e tjerë.

“Jemi këtu dhe po bëjmë këtë punë të jashtëzakonshme për të shpëtuar jetën nga sëmundja e rrezikshme dhe e pabesë që ka prekur gjithë botën. I shprehim ngushëllimet e sinqerta familjes së 65-vjeçarit.

Ai ishte i shtruar me pneumoni si pasojë e Sars Covid 2 dhe po trajtohej nga ne si dhe kishte shqetësime psikologjike. Sigurojmë qytetarët se do shërbejmë me përkushtim e sakrificë për të pacientët”,-tha mjekja./Opinion.al

Pas