Aktualitet

OSSH: Zonat ku do të ndërpritet energjia elektrike në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:19 - 28/04/21 |
Opi Nion

OSSH ka njoftuar se nga dita e nesërme 29 prill 2021, në disa zona në Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Në Kashar, do të stakohet energjia për shkak të kalimit me furnizim energjie të fiderave të rinj 20kV, nga skema provizore në skemë përfundimtare.

Janë njoftuar oraret përkatëse dhe zonat ku do të ketë stakohet energjia. Ndërkohë, ndërprerje do të ketë pjesërisht bizneset Autostrada Tiranë-Vorë, Vorë-Fushë Krujë, gjatë ditës premte.

Më poshtë oraret e kufizimit të energjisë në zonat përkatëse:

09:00-10:00

Ujësjellësi Bërxullë, Pompat Ujësjellësi Laknas, Depo Farmaceutike, Shkolla Epoka, Turku Ozal

10:00-11:00

Ald-Kris Derby, Agroplast, FPM

11:00-12:00

Stela, Diekat

12:00-13:00

ATLAS shoqëri mielli

13:00- 14:00

City Park

14:00-15:00

QTU, Red Bull, Euro-Max

16:00- 17:00

Spitali Hygeia

17:00- 18:00

Tirana Biznes Park

30 prill

09:00-10:00

Pjesërisht bizneset Autostrada Tiranë-Vorë, Vorë-Fushë Krujë

Pas