Aktualitet

OSHEE: Zonat që nuk do të kenë energji elektrike ditën e nesërme në Tiranë


               Publikuar në : 10:22 - 26/05/19 |
Opi Nion

Më 27 maj disa nga zonat e Tiranës do të mbesin pa energji elektrike.

Sipas OSHEE , shkak për këtë shkëputje janë punimet po bëhen në 8 kabina në disa zona të kryeqytetit.

Konkretisht shkëputje të energjisë elektrike do të ketë:

Kabina “Jora dhe Palushi”, ora 09:00-15:00

pa energji rruga “Teodor Keko” pjesërisht, tek Astiri

Kabina “Koceket”, ora 09:00-15:00

pa energji zona tek kthesa e Kamzës pjesërisht

Kabina “Ali Baushi 1” , ora 09:00-15:00

pa energji rruga “Kadri Roshi” pjesërisht

Kabina “Laprake 6”, ora 09:00-16:00

pa energji rruga “Riza Cuka” pjesërisht, rruga “Lord Bajron” pjesërisht

Kabina “Allias 2”, ora 09:00-15:00

pa energji rruga “Shyqyri Peza” pjesërisht, në Allias

Kabina 6 “Medreseja”, ora 9:30-15:00

pa energji rruga e Dibrës pjesërisht, tek Medreseja

kabina  “Mine Peza 6/1”, ora 9:30-15:00

pa energji zona midis rrugës së Durrësit pjesërisht dhe rrugës “Mine Peza” pjesërisht

Kabina “Tripod”,  ora 09:00-15:00

pa energji rruga “Mentor Xhemali” pjesërisht

28 maj, do të punohet në 6 kabina

kabina  “Siri Kodra 2”, ora 9:30-15:00

pa energji zona midis rrugës “Karl Gega”  dhe rrugës “Siri Kodra” pjesërisht

kabina  “Usluga” ora 09:30-15:00

zona pranë ish-stacionit të Trenit, tek Ish Fidanishtja

Kabina “Malajzjan 1”,  ora 09:00-15:00

pa energji rruga “Allaman Dervishi” pjesërisht, tek Pallatt e Malajzjanit

Kabina “Shkreli”, ora 09:00-16:00/ Opinion.al E.Xh.

Pas