Aktualitet

OSHEE njofton kufizime me energjinë, zonat dhe oraret e ndërprerjes  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:55 - 11/08/20 |
Opi Nion

OSHEE ka njoftuar se gjatë ditës së mërkurë dhe të premte, disa zona në kryeqytet do të kenë kufizime në furnizimin me energji elektrike, për shak të punimeve që do të kryhen nga OST.

“Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST Sh.A) është duke implementuar prej një viti projektin e instalimit të matësve të rinj elektronik në n/stacione. Sipas planit, OST do të punojë në Nst Farkë dhe Traktora (Tiranë) instalimi i matësve te fiderat 20kV, prandaj dhe OSSH është e detyruar të stakojë energjinë elektrike në datat, oraret dhe zonat si vijon:

12 gusht Nënstacioni Farkë, ora  09:00-12:00. Zonat pa energji: Farkë (pranë kopshtit Botanik), Stallat Sauk dhe TEG

14 gusht Nënstacioni Traktora, ora 09:00-12:00. Zonat pa energji: Lundër dhe Farkë”, bën të ditur OSHEE./Opinion.al

 

Pas