Aktualitet

Organizoi dasmë, gjobë dhe mbyllje aktiviteti për 6 muaj lokalit në Krujë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:46 - 27/08/20 |
Opi Nion

Në kuadër të masave kundër përhapjes së koronavirusit, autoritetet kanë gjobitur me 1.000.000 lekë dhe me mbyllje të aktivitetit për një periudhë 6-mujore një subjekt në Krujë, në të cili ishte organizuar ceremoni martesore në mënyrë të përsëritur.

Këto masa janë marrë gjatë kontrollit të ushtruar nga Shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë. Ndërkohë, autoritetet iu bëjnë thirrje qytetarëve që trespektojnë masata anti-COVID, pasi në këtë mënyrë mbrojnë veten dhe të afërmit e tyre./ Opinion.al

Pas