Te Fundit

Opozita bomba tymuese në parlamentin e KosovësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:07 - 08/10/15 |
b.f

PRISHTINE- Deputetët e opozitës kanë bllokuar për të dytën herë sot foltoren e Kuvendit të Kosovës. Ndërkohë, Kuvendi ka provuar të vazhdojë punën i kryesuar nga nënkryetari, Xhavit Haliti.

Si reagim, përveç filikaçave, opozita ka përdorur edhe ujin, kurse veprimet e tyre kanë kulmuar edhe me hedhjen e gazit lotsjellës në Parlament, ku për pasojë janë alivanosur deputetet Flora Brovina dhe Blerta Deliu. Nga ana e tyre, PDK dhe LDK, e kanë cilësuar sjellje dhe veprim vandal përdorimin e gazit lotsjellës nga opozita. Për pasojë Kuvendi ka ndërprerë punimet./RTK/

albin kurti

parlament tym parlament

tym seance kosove

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas