Te Fundit

Opinion/Ja gjyqtari që liroi Sokol Mjacajn për vrasjen e femijes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:07 - 27/11/15 |
b.f

Kreshnik Spahiu në studion e “Opinion” u shpreh se për vrasjen e parë, ndaj një fëmije Sokol Mjacaj mori dënim me burg të përjetshëm.

Pak kohë më pas, çështja është rigjykuar dhe, sipas Spahiut ka qenë gjyqtari Fuat Vjerdha, pjesë e një grupi gjyqtarësh që e ulën dënimin, nga burgim i përjetshëm, në 4 vitet burg.

Pak kohë pas daljes nga burgu, Mjacaj, kreu vrasjen e dy turistëve çekë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas