Aktualitet

Opinion/2000 kamera ne Tirane, kush na pergjon?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:47 - 17/11/15 |
b.f

Aktualisht në kryqytet ekzistojnë të paktën 2000 kamera sigurie, të vendosura kryesisht në ambjente të cilat e kanë të nevojshëm mbikëqyrjen, sic janë bankat apo institucione të tjera, por dhe banesa. Këtë shifër e ka bërë të qartë, Altin Qato, Drejtor i Policisë për Sigurinë.

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Shteti.Është pozitive për sigurinë qytetare.Në perëndim nuk ka nevojë që Policia vetëm qenje njerzore me barkun jashtë,jeleka të verdhë,të pa pregaditur juridikisht dhe fizikisht,të patrajnuar,klientalist,Partiak,fetarë e çka tjetër wë nuk duhen shetisin rrugës por kur të dalin në rrugë të jenë me Informacione të sigurta dhe me fakte.Kamerat janë të mira.Përshëndetje.

Pas