Emisionet

Opinion,13 dhjetor 2022Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:01 - 14/12/22 |
Opi Nion

Në emisionin e datës 13 dhjetor 2022 është  trajtuar tema “Të zbulosh anijen më të bukur në botë”.

Në pjesën e parë ishte një tur të anijes dhe historisë së saj  “Amerigo Vespucci”, flamur mbajtëse e flotës italiane, por që nuk kryen aktivitet luftarak.

Gjatë pjesë së parë ishte në intervistë në studio kryetari i Bashkisë së Mikonos, Konstantinos Kaukas, ku në fokus ishte sektori i turizmit, por dhe bashkëpunimi me Shqipërinë.

Në pjesën e dytë dher në pjesën e tretë në rubrikën “Pa Kufi” e ftuara e sotme është Ilva Doda, arkitekte shqiptare  që jeton në SHBA dhe punon në Neë York.. Doda është shpallur nga shoqatat amerikane si një nga arkitekte nën moshën 40 vjeçare më të mira për ndriçimin.

Pas