Emisionet

Opinion/ Zgjedhjet evropiane, surpriza e 30 viteve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:43 - 29/05/19 |
el ida

Mbrëmjen e 28 majit në programin “Opinion” u diskutua për zgjedhjet evropiane.

Çfarë mesazhi jep kjo tablo e re e zgjedhjeve europiane, çfarë tregon pjesëmarrja dhe rezultatet, pse e humbën partitë e qendrës shumicën parlamentare, a do të ndikojnë këto zgjedhje në politikën shqiptare, ishin disa nga çështjet që u diskutuan nga Preç Zogaj, Klajda Gjosha, Tomor Alizoti, Klejdi Kellici, Blendi Sala, Arbi Mazniku dhe Mona Xhexhaj.

Në pjesën e tretë të programit u shfaq një kronikë lidhur me aksionin policor që ndodhi në veri të Kosovës ku u arrestuan dhe disa zyrtarë.

Pas