Emisionet

“Opinion” zbulon Korçën ndryshe


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:15 - 17/09/20 |
Opi Nion

Në vijim të një cikli emisionesh, që synojnë të paraqesin anët më të të mira të qyteteve shqiptare, “Opinion” është ndalur këtë javë në Korçë (16 shtator). Qyteti i serenatave, mes historisë, traditës dhe vlerave të së shkuarës, të ruajtura dhe kultivuara deri më sot që e kanë kthyer në një pikë interesante për turizmin.

Arkitektura, historia trashëgimia kulturore, kulinaria dhe jeta e Korçës sot, janë përcjellë përmes materialeve filmike në udhëtimin e gazetarit Blendi Fevziu.

Pas