-U tha në Opinion

“Opinion” zbulon Durrësin ndryshe!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:35 - 24/12/20 |
Semiljana Azizi

Në ciklin e udhëtimeve në qytetet shqiptare, emisioni “Opinion” është ndalur të mërkurën në Durrës. (23.12.2020)

I njohur dhe vlerësuar që prej antikitetit si një qytet me trashëgimni të rrallë kulturore, por dhe si një prej qyteteve në të cilin masakra urbane ka lënë gjurmë.

Brenda kaosit të ndërtimeve të shumta, të një qyteti që i ka mbetur shumë pak nga imazhi i tij i vjetër, jeton familja Tedeskini.

Familja Tedeskini, një familje e veçantë, e cila jeton prej 300 vitesh në Shqipëri është një nga të rrallat familje që ruan pothuajse të gjitha mobiljet dhe objektet e tjera familjare prej një kohe thuajse 180 vjeçare./Opinion.al

Pas