Emisionet

Opinion/ Vrasjet tronditëse!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:39 - 22/12/20 |
Doriana Çepunaj

Mbrëmjen e së hënës (21 Dhjetor) në “Opinion” është diskutuar për dy tema të rëndësishme si lajmi i gjetjes së një mutacioni të COVID-19 në Britaninë e Madhe si dhe ngjarjet e fundit të kronikës në vend.

Në pjesën e parë emisioni është fokusuar te gjetja e një mutacioni të koronavirusit në Britaninë e Madhe, gjë që ka sjellë që disa vende evropiane, përfshirë edhe Shqipërinë të mbyllin fluturimet me këtë shtet.

Për këtë çështje është diskutuar në studio me dr.Genc Sulcebe dhe janë zhvilluar tre lidhje direkte.

Në lidhje direkte ka qenë:

Gerta Cami Kobeci Britania e Madhe

Ornela Ademi nga EMA

Arban Domi nga SHBA

Pjesa e dytë e misionit është fokusuar në disa çështje të kronikës si: vrasja e efektivit, Xhulio Prela, vrasja në Spanjë e një shqiptari në restorant, vrasja e çiftit Pasho në Itali, ngjarja aksidentale e ndodhur në Sauk, ku një djalë 7-vjeçar qëlloi padashje babain e tij me armën e shërbimit, si dhe arrestimet e një grupi prej 8 personash në Belgjikë 6 prej të cilëve ishin shqiptarë, të cilët trafikonin kokaninë.

Të ftuar në studio:

Klodiana Lala

Etleva Delia

Artan Hoxha

Elton Qyno

Në pjesën e tretë  të emisionit “Opinion” është transmetuar një përmbledhje e njoftimeve më të fundit që lidhen me vendimet e Komitetit Teknik si për situatën në Britaninë e Madhe./Opinion.al

Pas