Emisionet

Opinion/ Vrasje në familje, ç’po ndodh me shqiptarët?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:47 - 06/09/22 |
Opi Nion

Mbrëmjen e së hënës (5 shtator 2022), në emisionin “Opinion” u diskutua tema “Vrasje në familje, ç’po ndodh me shqiptarët?”

Në pjesën e parë dhe të dytë u diskutua për krimin në familje duke sjellë në vëmendje ngjarjet e gushtit të këtij viti.

U fol për ngjarjen e 26 gushtit në Mallakastër, ku djali vrau të atin duke e goditur me sende të forta dhe atë të 29 gushtit në Lezhë, ku Besnik Pjetri vrau ish-vjehrrin dhe ish-kunatin, përkatësisht Pjetër dhe Gent Përnjaku.

Po ashtu, u soll në vëmendje ngjarja e 30 gushtit në Tiranë, ku Arsen Maskurti vrau vëllain dhe kunatën e tij, Dritan dhe Nora Maskurti.

Të ftuar në studio:

  1. Rita Petro
  2. Fabian Zhilla
  3. Mentor Kikia
  4. Ergys Mërtir
  5. Liridona Beqiri
  6. Glidona Daci

 Në lidhje skype:

  1. Adelina Ahmeti
  2. Zana Avdiu

Në pjesën e tretë u transmetua një përmbledhje rreth 15 minuta të historisë 25-vjeçare të emisionit “Opinion”.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas