Emisionet

Opinion/ Virusi vdekjeprurës kinez!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:10 - 28/01/20 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e 27 Janarit në programin “Opinion” u  diskutua për virusin vdekjeprurës, Koronavirus i cili ka përhapur panik në Kinë dhe në shumë vende të tjera të botës dhe ka bllokuar pjesën më të madhe të Kinës.

Cilat janë pikëpyetjet dhe simptomat e virusit, cilat janë masat që duhen marrë, si është përhapja në nivel botëror, si ka arritur infeksioni në vemde të tjera jashtë Kinës, sa e ekspozuar është Shqipëria dhe çfarë masash po merren, ishin disa nga çështjet që po trajtohen nga Najada Como, Lorenc Hashorva, Tritan Shehu, Brunilda Cami, Leonard Solis, Arben Picala dhe në lidhje direkte, Barbara Doda e cila është kthyer nga Kina vetëm pak kohë më parë.

Ndërsa në pjesën e dytë dhe të tretë i ftuar në “Opinion” ishte i ftuar Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli i cili foli për situatën politike dhe aktualitetin në Kosovë, dialogun me Serbinë si dhe për jetën dhe pasurinë e tij.

Emisioni i plotë në videot e mëposhtme:

Pas