Emisionet

Opinion/ Ulqini, një itenerar befasues!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:49 - 05/01/22 |
Opi Nion

Emisioni “Opinion” të martën (4 Janar) ka patur destinacion qytetin e Ulqinit.

Në zbulimet e qyteteve, emisioni “Opinion” është ndalur në një nga qytetet më të rëndësishme të historisë së shqiptarëve, Ulqinin.

Qyteti i vetëm me traditë lundrimi i banuar nga shqiptarë, Ulqini mbetet një prej perlave të turizmit.  I bashkuar  me Malin e Zi që prej vitit 1880, Ulqini ka ruajtuar në mënyrë perfekte traditën, gjuhen dhe kulturën e tij.

Përmes materialeve të përgatitura “Opinion” ju sjell traditën e hershme historike të qytetit, traditën, kuklturën, etj.

Për këto dhe më tepër mund të ndiqni linkun e mëposhtëm:

 

 

Pas